TRAILY

TRAILY

Příroda, kolo a terény pro všechny věkové kategorie.

V přírodním prostředí městských lesů v blízkosti Vysokého Mýta v prostoru Vinice – Chobot vzniká areál pro sportovní a rekreační aktivity. Jako první mezi roky 2016-2018 postupně vyrostly trailové tratě, pumptrack, dvě venkovní tělocvičny, altán a výběhové schodiště na Vinicích. V roce 2021 následovaly další dvě trailové tratě směrem na Podrážek. Ty představují asi třetinu budoucího cykloareálu, který se bude rozkládat v lese za silnicí k Chobotu. Na původní tratě na Vinicích přímo nenavazují, a i charakterem jsou trochu odlišné. Jedná se o přírodní tratě s menšími zásahy do terénu.

Traily na Vinicích

Na trailových tratích dlouhých 3 kilometry jsou úseky s různým stupněm náročnosti. Na své si zde přijdou pokročilí cyklisté, děti i začátečníci. Součástí tratí jsou i propojky, které umožňují větší výběr tras.

Pumptrack

Hliněný stometrový pumptrack s finální úpravou z vápence je určený k dovednostní jízdě prakticky bez šlapání, při které díky přenášení váhy a pumpování tlumičů dochází k dynamické jízdě. Nachází se v horním lese na Vinicích v blízkosti trailových tratí.

Workoutové tělocvičny

V horní části lesa na Vinicích jsou umístěny také dvě venkovní tělocvičny. Jedna z nich obsahuje herní a balanční prvky pro děti a druhá aerobní a fitness prvky pro dospělé. Tělocvičny jsou určeny pro všechny věkové kategorie a mohou sloužit ke cvičení, zábavě i k relaxaci. Nedaleký altán poskytuje úkryt při náhlé změně počasí, či slouží také jako možné zázemí při pořádání závodů a jiných akcí.

Výběhové schodiště

Dalším sportovním prvkem je výběhové schodiště s celkovým převýšením 18 metrů vhodné pro zlepšení kondice rekreačních sportovců i jako doplněk tréninků pro všechny druhy sportů. Schodiště dlouhé 45 metrů má 85 stupňů.

Traily v prostoru rybníku Chobot

Dvě singletrailové tratě respektují reliéf lesa. První trať dlouhá 1,1 kilometru je vhodná i pro začínající cyklisty. Na druhé trase dlouhé 1,9 kilometru cyklisté zdolávají převýšení na Babce. Budoucí třetí okruh povede kolem rybníku Chobotu, realizovat se bude v příštích letech až po odbahnění malého rybníku. Modrý okruh trailových tratí je dlouhý 1,3 kilometru a spadá do kategorie lehčí obtížnosti. Začíná u odbočky na horní Vinice a pokračuje vpravo členitým terénem smíšeného lesa a po dřevěné lávce se vrací zpět na výchozí místo. Přibližně v polovině trasy na modrý okruh navazuje červený 1,7 kilometru dlouhý okruh, který má střední obtížnost. Na tento okruh je možné se dostat také z lesní cesty směrem na Podrážek. Ještě před tím, než se cyklisté vydají na trať, měli by si pozorně přečíst provozní řád, který je na cedulích na začátku areálu. Na tratích by se měli chovat ukázněně a jezdit pouze po vyznačených trasách, ne po okrajích, které by tím mohli poškodit. Měli by respektovat značení a tomu přizpůsobit rychlost své jízdy. Samozřejmostí by mělo být vhodné kolo v dobrém technickém stavu a cyklistická přilba. Rodičům připomínáme, že malí cyklisté do deseti let mohou na traily pouze pod dohledem dospělých.

https://www.facebook.com/trailyvm/

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)