Pestrá paleta hudebních žánrů roztančí Týden hudby

Pestrá paleta hudebních žánrů roztančí Týden hudby

Dvacátý pátý ročník festivalu Týden hudby Vysoké Mýto přivítá Fast Food Orchestra, Ondřeje Fencla & Hromosvod, Marcella, Debustrol a páteční hvězdou bude Vypsaná fiXa. Již čtvrtstoletí obohacuje kulturní život ve Vysokém Mýtě multižánrový festival Týden hudby. Cílem akce je přilákat na vysokomýtské náměstí co nejširší publikum, které si během jednoho týdne najde „svůj žánr“.

Od pondělí do pátku, v týdnu od 19. do 23. srpna, uslyšíte barevnou paletu hudby od country po metal. Pondělní večer zahájí roztančený Fast Food Orchestra a předskokanem jim bude kultovní Natural, který můžete znát díky hitu „Já na to mám“. Úterý bude patřit folku a country, kdy vystoupí Ondřej Fencl & Hromosvod. Před nimi zahrají domácí Ponny Expres. Středa bude patřit novým žánrům. Vystoupí zpěvák Marcell se skvělou kapelou – Fiedlerski (kytara/Lenny) a Matyáš Vorda (bicí/ex M.Žbirka, Mandrage). Před nimi vystoupí vysokomýtští W.A.F. Čtvrtek na týdnu přitvrdí a bude věnovaný metalu. Vystoupí kultovní Debustrol a před nimi zahrají domácí Milligan a Dissection Corpse. Pátek bude patřit rocku a punku. První vystoupí Horká krev z Hrušové s charizmatickým zpěvákem Frenkem Řehákem. Po nich ambiciózní mladá kapela Byt číslo 4 a hvězdou a vrcholem letošního festivalu Týden hudby bude koncert kapely Vypsaná fiXa. Týden hudby vám přináší město Vysoké Mýto ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní. Hlavními partnery akce jsou ECOS, SEDSERVICE a KAYSER.

Vojtěch Sedláček, dramaturg festivalu

 

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)