Nakoukněte do oken infocentra

Nakoukněte do oken infocentra

Od konce května zdobí naše okna výrobky žáků ze Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě. Ukázky z keramické hlíny doplňovaly a byly součástí výtvarných řad a projektů, které studenty, pod vedením Moniky Jakoubkové a Kateřiny Truhlářové, provázely během celého školního roku.

Výstavka zdobící okenní výklenky Turistického informačního centra dostala příznačný název Stejné a přesto jiné. Přestože zadání pro všechny studenty v jedné třídě je stejné, výsledky jsou vždy individuální. Na každém studentském dílku se lze poučit originalitou, nápadem i detailem.

A jak se „malým“ umělcům tato výstava vytvářela? „Keramika je zábavná, dá se z ní dělat skoro vše, třeba ryby, myši a blbosti. Je to jednoduchá práce a baví mě, mám ji prostě rád,“ říká devítiletý Vilém. „Keramická hlína – líbí se mi. Dostaneme zadání a každý výrobek je vždy jiný a nikdy se nestane, že budou stejné. Pracuje se mi s ní dobře a baví mě, že máme vždy jiné úkoly, brouky, planety, ryby, zdobené talíře atd,“ doplňuje devítiletá Viktorka. „Mám ráda keramiku, protože se vytvoří z hlíny třeba loutka Pinocchia, misky, zvířata,“ uzavírá devítiletá Kristýnka.

keramika finále jpg

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)