Česko zpívá koledy aneb zpívejme a pomáhejme…

Česko zpívá koledy aneb zpívejme a pomáhejme…

Přijměte pozvání na dvanáctý ročník akce Česko zpívá koledy. Přijďte si společně zazpívat, užít si adventní pohodu a podpořit sbírku pro  Potravinovou banku Pardubice, z.s. 

Ve středu 7.12. od 17:30 se v centru města potkáme s anděly, ochutnáme vánočku, zahřejeme výborným čajem. Tento čas nám zpříjemní tóny, o které se postarají žáci ze Základní školy Jiráskova. Poté si společně s dětmi z místní základní umělecké školy zazpíváme některé z oblíbených českých koled. Budeme se veselit a při tom můžeme udělat i dobrý skutek…

Rádi bychom společnými silami přispěli ke zlepšení situace lidí, kteří se dostali do hmotné nouze. Ne úplně každý si dobu adventu a Vánoc užije bezstarostně. Právě v tuto chvíli máme kdokoli z nás možnost je podpořit. Plánujeme zrealizovat potravinovou sbírku, jejíž výtěžek bude směřován do regionální potravinové banky, která poskytuje služby na území Pardubického kraje. Advent a Vánoce otevírají srdce všem. Proto pokud chcete předat trvanlivé věci pro méně šťastné lidi, můžete je přinést již v den, kdy budeme na náměstí zpívat koledy. Od 7. 12. do 9. 12. včetně bude možné přinést do Turistického informačního centra trvanlivé potraviny. Všechny vaše dárky se dostanou například k opuštěným seniorům, k matkám samoživitelkám, k lidem v azylových domech a k dalším osobám, které se ocitly v těžké životní situaci.

 

Kam získané věci poputují?

Potravinová banka Pardubice, z.s. podává pomocnou ruku lidem v nesnázích. Právě s tímto spolkem jsme se zkontaktovali a domluvili se, že darované potraviny převezme a přerozdělí mezi potřebné v našem regionu. Předsedkyně organizace Blanka Vopařilová vysvětluje: „Cílem potravinové banky je především získávání a shromažďování potravinářských a drogistických výrobků od výrobců, obchodníků a dalších dárců. Získané výrobky jsou dále rozdělovány těm, kteří se ocitli v sociální nouzi. Banka přímo nepracuje s klientem, ale zásoby předává sociálním službám na území Pardubického kraje. Tyto organizace garantují předávání potravin potřebným a další sociální práci, která s tím úzce souvisí. Ve Vysokém Mýtě k těmto organizacím patří SKP Centrum a odbor sociálních věcí při městském úřadu“.

 

Které potraviny pomáhají nejvíce?

Nejvíce pomáhají základní trvanlivé potraviny a drogerie. Těchto produktů je v potravinové bance stále nedostatek. Jedná se například o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, luštěniny, rýži, těstoviny či základní a dětskou drogerii.

 

Kam můžete trvanlivé potraviny a drogerii odnést?       

Turistické informační centrum Vysoké Mýto

Středa 7.12. 8:30-18:30

Čtvrtek 8.12. 8:30-17:00

Pátek  9.12. 8:30-17:00

 

Přijďte si s námi zazpívat a podpořit potravinovou sbírku. I malý dárek může být velkou pomocí…

 

Bližší informace o činnosti Potravinových bank naleznete zde.

 

česko zpívá koledy finále plakát Střední

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: www.infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)