PRÁZDNINOVÁ VÝPRAVA PRO ZVÍDAVÉ DĚTI STARTUJE JIŽ 12. ČERVNA

PRÁZDNINOVÁ VÝPRAVA PRO ZVÍDAVÉ DĚTI STARTUJE JIŽ 12. ČERVNA

Vydejte se s námi na cestu plnou zábavy, tvoření a poznání.

Turistické informační centrum a Městská galerie Vysoké Mýto připravily pro letní sezónu okruh, který je přímo šitý na míru rodinám s dětmi. Tato výprava nabízí návštěvu tří vystav, tří zajímavých míst. Svoji cestu můžete odstartovat v našem infocentru. Zde zakoupíte vstupenku, děti obdrží hrací list s úkoly a dobrodružství může začít.

Není třeba chodit nikam daleko, protože ve stejné budově naleznete i Městskou galerii. Zde se nám o prázdninách zabydleli Lichožrouti a provádějí pěkné lumpárny. O tom se však přesvědčte sami…

Vaše další kroky mohou vést do Litomyšlské brány. Tady si prohlédnete výstavu mladých umělců z místní základní umělecké školy. Ti našli výtvarnou inspiraci ve vysokomýtských branách a věžích. Proč? To zjistíte při pohledu z oken tohoto historického místa.

Putování pokračuje do Zvonice. Jak už sám název napovídá, tato budova poskytovala zázemí pro zvony z nedalekého kostela sv. Vavřince. Dnes zde již žádné zvony nenajdete. Místo nich se vaše oči potěší výstavou fotografií Františka Heuslera, či výstavou mladých výtvarníků, kteří se zabývají vizuálním uměním v různých podobách.

Po návštěvě těchto míst a po splnění úkolů se vrátíte do infocentra, kde je pro děti připravena odměna.

Bližší informace o termínech putování naleznete zde.