Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 20.4.2019
Aktuální nabídka


Čtyři dny volno, čtyři dny otevřeno

Email Tisk PDF

18.04.19

 

botyČtyři sváteční a volné dny (pátek 19. - pondělí 22. dubna) dávají možnost vybrat si z pestré nabídky programů a různých činností.

Jedním z nich by mohla být návštěva prostor, které mají jeden společný vchod i východ - náměstí Přemysla Otakara II. 96. Turistické informační centrum, Městská galerie a Muzeum českého karosářství jsou totiž po všechny čtyři dny v plném provozu.  V galerii uklidní krajinářská díla Josefa Pilařev muzeu plném aut a "hraček" se pobavíte a poučíte, v informačním centru dostanou všichni návštěvníci kompletní servis.

A otevřeno je každý den stejně - bez polední přestávky od 10 do 17 hodin. A počasí rozhodně zve na výlety...

 


 

KALENDÁŘ AKCÍ DUBEN 2019

Email Tisk PDF

17.04.19

a9ea13237c0502159263f017095ec8e6 LPřinášíme Vám měsíční kalendář akcí na měsíc duben. Nenechte si ujít DEN ZEMĚ nebo například koncert ROBERTA KŘESŤANA A DRUHÉ TRÁVY, který se koná ve středu 17.4. v 19.30. Podrobný přehled všech kulturních akcí naleznete v příloze.

 

pdfKalendář akcí - duben 201990.92 KB


 

Z Plzně do Vysokého Mýta přijely výrobky firmy Brožík

Email Tisk PDF

27.02.19

bbusKočáry pro královské rodiny, auto pro prezidenta, ale také autobusy, užitkové vozy - to je jen nástřel produkce plzeňské karosárny Brožík. Jejich výrobky jsou od počátku března k vidění v části expozice Muzea českého karosářství, kde vystřídala pražského souputníka Uhlíka.

Firma, které vznikla již v roce 1845, začala jako jedna z prvních vyrábět karoserie osobních automobilů a autobusů, s jejím jménem jsou spojeny i tramvaje, které záhy jezdily v Plzni. Vůz Škoda Hispano-Suiza patřil mezi nejluxusnější výrobky Brožíkovy továrny, používal ho i první československý prezident T. G. Masaryk.

Výstava potrvá ve Vysokém Mýtě do konce roku 2019. Vernisáž pozvala návštěvníky k prohlídce kompletní expozice v neděli 3. března. Otevřeno je ve všední den od 8:30 do 17 hodin, o víkendech a svátcích pak v rozmezí 10 - 17 hodin, a to bez polední přestávky.


 

EET v TIC s FIK - to je jako z Mládkovy písničky o zkratkách

Email Tisk PDF

07.03.17

EET1Elektronická evidence tržeb (EET) ve druhé vlně, která zaplavila Česko, pronikla také do Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě. Co to konkrétně znamená pro jeho návštěvníky a zákazníky?

Pokud si návštěvník pořídí suvenýr, dárkový předmět, mapu, knížku apod., tak dostane z druhé strany infopultu nejen zboží, ale i účtenku s důležitým a patřičným označením FIK (fiskální identifikační kód). Při pořízení jakékoliv vstupenky - do galerie či muzea, nebo na libovolnou kulturní akci, kterou pořádá místní M-klub - eventuálně pokud využije dalších služeb informačního centra (kopírování apod.), tak na tuto oblast se EET, a tím ani povinnost tisknout účtenku, v této chvíli nevztahuje.

Pokud však zákazník o ni projeví přání, může si ji odvézt jako jednu z nezapomenutelných vzpomínek na návštěvu Vysokého Mýta...


 

Předprodej vstupenek

Email Tisk PDF

06.12.16

OBRÁZEK WEB

PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO - CHRÁMOVÝ KONCERT

GABRIELA BEŇAČKOVÁ A LUBOMÍR BRABEC, 24.4. v 19.00, Kostel sv. Vavřince

 

LOUTKOVÉ DIVADLO SRDÍČKO - JAK MARTIN ZACHRÁNIL TEREZKU, neděle 28.4.  ve 14.00 a v 16.00

 

JACHTA FEST - hudební festival, 31.5.-1.6., park Peliny - Choceň

 

 

Organizátorem těchto akcí není VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o.p.s 

 

 

 

 


 


Strana 1 z 2