Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019
Aktuální nabídka


Česká televize a její dětská hra dorazily do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

26.06.19

d1Zajímavé prázdniny, ještě zajímavější ceny, nepochybně skvělé zážitky a krapet poučení - to vše přináší nová prázdninová soutěž České televize Rozbzuč Déčko! Ta právě dorazila do Turistického informačního centra ve Vysokém Mýtě, kde se jí můžou se začátkem prázdnin (od 29. června) do jeho konce (neděle 1. září) zúčastnit všechny děti, které chtějí pomoci Déčku. Jeho programu totiž chřadnou barvy.

 

V informačním centru děti dostanou leták se soutěžním kódem. Ten je totiž pro každého účastníka jedinečný a bez něj nemůže barvám a svým oblíbeným pořadům vůbec pomoci. K tomu jim přidáme krásné tetovačky a také badatelský list. Vše pouze na požádání, tyto nezbytnosti pro hru Rozbzuč Déčko! nenajde nikdo ve volně přístupných stojanech...

 

Česká televize si už v minulých letech vyzkoušela, že tyto prázdninové zábavy fungují, počty účastníků počítá na desetitisíce. Podrobnější informace najde každý na webové stránce www.rozbzucdecko.cz., ty základní - společně se soutěžním kódem - se dají získat i v Turistickém informačním centru ve Vysokém Mýtě. 

Otevřeno je každý den. V pondělí až pátek od 8:30 do 17, o víkendech a svátcích 10 - 17 hodin. A protože nedržíme polední přestávku, na zavřené dveře nenarazíte. 


 

Jak (ne)prodáváme vstupenky na akce

Email Tisk PDF

24.04.19

ticket Prodej vstupenek na kulturní, sportovní a další akce, které nepořádá naše mateřská značka – tedy obecně prospěšná společnost Vysokomýtská kulturní – musí doznat určité změny a úpravy. Chceme tak chránit naše zákazníky i sebe před neseriózním přístupem některých agentur a vstupenkových portálů.

 

Proto přestává Turistické informační centrum ve Vysokém Mýtě s okamžitou platností prodávat lístky na jakékoliv akce, které pořádá pražská JV Agentura. V této chvíli se jedná například o koncert Andrea Bocelliho na konci listopadu 2019. Současně upravujeme storno – tedy vrácení peněz ze vstupného – na události, na které nabízí vstupenky Ticketportal. Storno nabyde platnosti až ve chvíli, kdy Ticketportal potvrdí, že tuto operaci přijal a schválil. Rozhodně se tedy zákazník nedočká peněz za storno okamžitě.

 

Proč jsme k tomuto omezení sáhli? JV Agentura chystala na září 2018 akci Fast and Furious Live, kterou však několikrát odložila, až ji zrušila úplně. A přestože vstupenky na ni právě přes síť Ticketportal prodávala již od roku 2017, dodnes peníze zákazníkům nejen nevrátila, ale jejich navracení dokonce na neurčito zcela zrušila. V této chvíli se JV Agentura vymlouvá na Ticketportal, ten postupuje stejně – tedy s výmluvou na pořadatele celé akce. A peníze některých zákazníků tak stále zůstávají v nedobytných sejfech agentur a portálů…

 

Věříme, že náš přístup a změnu zákazníci pochopí.


 

KALENDÁŘ AKCÍ ČERVEN 2019

Email Tisk PDF

17.04.19

mikádofestPřinášíme Vám měsíční kalendář akcí na měsíc červen. V červnu se můžete těšit na jednu z našich největších akcí v roce, kterou je SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO, které letos bude obohaceno i hasící technikou STRATÍLKA. Dále je na programu studenský festival RANDÁLFEST, SPORTOVNÍ DEN, MIKÁDOFEST a další. Podrobný přehled všech kulturních akcí naleznete v příloze.

 pdfKalendář akcí - červen 201986.56 KB

 


 

Pražská brána se otevírá, rozšiřuje svoji nabídku

Email Tisk PDF

27.06.18

rozChcete navštívit Vysoké Mýto a přitom sledovat Krkonoše nebo Orlické hory? V podstatě žádný problém! Prázdninová nabídka Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě to totiž každému umožní.

 

Pražská brána je nejen nejzachovalejší částí původního opevnění města, ale také nabízí unikátní výhled do kraje východních Čech. Z jejího ochozu uvidí návštěvníci nejen všechny ostatní brány a věže královského věnného města, ale také - za příznivých podmínek - vrcholky Krkonoš či Orlických hor. 

 

Pražská brána bude přístupna každý den od soboty 29. června až do konce prázdnin. Ve všední den (pondělí - středa) začíná výšlap po 154 schodech vždy v informačním centru ve stanovených časech: v 11, ve 13 a v 15 hodin. V TIC si také turisté zakoupí vstupenku. O prodloužených víkendech (čtvrtek - neděle) a svátcích je Pražská brána otevřena od 10:30 do 15:30  s půlhodinovou pauzou (12:30 - 13 hodin).

 

Vstupenky si zájemci pořídí přímo v mezipatře této věže.


 

EET v TIC s FIK - to je jako z Mládkovy písničky o zkratkách

Email Tisk PDF

07.03.17

EET1Elektronická evidence tržeb (EET) ve druhé vlně, která zaplavila Česko, pronikla také do Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě. Co to konkrétně znamená pro jeho návštěvníky a zákazníky?

Pokud si návštěvník pořídí suvenýr, dárkový předmět, mapu, knížku apod., tak dostane z druhé strany infopultu nejen zboží, ale i účtenku s důležitým a patřičným označením FIK (fiskální identifikační kód). Při pořízení jakékoliv vstupenky - do galerie či muzea, nebo na libovolnou kulturní akci, kterou pořádá místní M-klub - eventuálně pokud využije dalších služeb informačního centra (kopírování apod.), tak na tuto oblast se EET, a tím ani povinnost tisknout účtenku, v této chvíli nevztahuje.

Pokud však zákazník o ni projeví přání, může si ji odvézt jako jednu z nezapomenutelných vzpomínek na návštěvu Vysokého Mýta...


 


Strana 1 z 2