Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 25.6.2018
Aktuální nabídka


Povídání zavede do říše plné loutek

Email Tisk


loutkaFilmová a ilustrační tvorba Kristiny Dufkové, která v Městské galerii ve Vysokém Mýtě odstartovala hlavní letní sezonu, zcela jasně naznačuje, že se blíží čas dovolených a prázdnin.

Po dobu dalších tří měsíců tak mají velcí a především malí návštěvníci možnost seznámit se s produkcí přední české výtvarnice. Kristina Dufková je například podepsána pod sedmidílným loutkovým večerníčkem pro Českou televizi s názvem Povídání o mamince a tatínkovi. Absolventka animované tvorby na FAMU v Praze získala za svůj absolventský film Usnula jsem cenu na festivalu Anifest v roce 2009.

Turistické informační centrum Vysoké Mýto, které tvoří bránu nejen do zmíněné galerie, ale také do zbrusu nových a zajímavých expozic Muzea českého karosářství, je kompletně připraveno na hlavní letní sezonu. Otevřeno je ve všední dny od 8:30 do 17 hodin, o víkendech a svátcích je čas na prohlídku mezi 10 - 17 hodinou.


 

Suvenýr, dárek, hrnek - a přitom káva z něj bude ještě lepší

Email Tisk


pokhrnekSpousta lidí má svůj oblíbený hrnek na kávu nebo na čaj. A ten stejný nápoj by jim snad z jiného ani nechutnal. Turistické informační centrum se však rozhodlo, že zkusí tyto stereotypy lehce změnit. I proto se v jeho nabídce objevují originální hrnky s motivy Vysokého Mýta.

Autorkou je místní výtvarnice Marta Hošková. Z jejich četných návrhů se nakonec prosadil ten, který na ručně zhotoveném hrnku přibližuje panorama města Vysoké Mýto. Nejen autorka návrhu věří, že originální suvenýr, dárek či pozornost najde svoje obdivovatele.

A tak si kávu, čaj, vodu či jakýkoliv další nápoj můžou vychutnat ze zcela nového hrníčku...


 

EET v TIC s FIK - to je jako z Mládkovy písničky o zkratkách

Email Tisk


EET1Elektronická evidence tržeb (EET) ve druhé vlně, která zaplavila Česko, pronikla také do Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě. Co to konkrétně znamená pro jeho návštěvníky a zákazníky?

Pokud si návštěvník pořídí suvenýr, dárkový předmět, mapu, knížku apod., tak dostane z druhé strany infopultu nejen zboží, ale i účtenku s důležitým a patřičným označením FIK (fiskální identifikační kód). Při pořízení jakékoliv vstupenky - do galerie či muzea, nebo na libovolnou kulturní akci, kterou pořádá místní M-klub - eventuálně pokud využije dalších služeb informačního centra (kopírování apod.), tak na tuto oblast se EET, a tím ani povinnost tisknout účtenku, v této chvíli nevztahuje.

Pokud však zákazník o ni projeví přání, může si ji odvézt jako jednu z nezapomenutelných vzpomínek na návštěvu Vysokého Mýta...


 

Předprodej vstupenek

Email Tisk


OBRÁZEK WEBÚJEZDSKÉ BABÍ LÉTO -  folkový festival, 17.8.-18.8., Dolní  Újezd u Litomyšle

 

SCREAMERS - travesti představení, 25.9. v 19.00, Šemberovo divadlo

Představení bylo přesunuto na nový termín 25.9., vsupenky zůstávají v platnosti.

 

 

Organizátorem těchto akcí není Vysokomýtská kulturní.

     


 

Výběrové řízení

Email Tisk


logo vmk

VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o. p. s., Litomyšlská 72, 566 01 Vysoké Mýto

vypisuje výběrové řízení na pozici

UKLÍZEČKA

 

Požadované předpoklady:

- státní občanství ČR (popř. cizí státní příslušník s trvalým pobytem v ČR),

- plná svéprávnost, bezúhonnost, základní vzdělání,

- flexibilita, iniciativa, odpovědnost, pečlivost

 

 Předpokládaný termín nástupu 16. 7. 2018.

       


Celý článek...
 


Strana 1 z 2