Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 23.8.2019
Aktuální nabídka


Zdravá strava není věda

Email Tisk PDF

03.07.19

margit 2Jak se stravovat abychom předcházeli stresu, nemocem a cítili se dobře? To, a ještě více, vám zodpoví autorka knihy „Velmi osobní kniha o zdraví“ Margit Slimáková, která je v současné době jednou z nejvýraznějších osobností zabývající se zdravou výživou  -  životním stylem.

„Pomáhám lidem jako specialistka na zdravotní prevenci a výživu -  tyto klíčové předpoklady spokojeného života jsou bohužel v současnosti zamlženy takovým množstvím protichůdných doporučení, mýtů, informací a zájmů nátlakových skupin, že je velmi obtížné se v nich vyznat.“

Zdravá strava skutečně není věda, a pokud se o tom chcete přesvědčit, neměli byste chybět na jedné z dalších besed ze Semínkovny -  tentokrát 21. října od 18.00 v M-klubu.

 

Předprodej vstupenek probíhá v IC ve Vysokém Mýtě, Litomyšli a online www.mklub.cz 


 

Česká televize a její dětská hra dorazily do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

26.06.19

d1Zajímavé prázdniny, ještě zajímavější ceny, nepochybně skvělé zážitky a krapet poučení - to vše přináší nová prázdninová soutěž České televize Rozbzuč Déčko! Ta právě dorazila do Turistického informačního centra ve Vysokém Mýtě, kde se jí můžou se začátkem prázdnin (od 29. června) do jeho konce (neděle 1. září) zúčastnit všechny děti, které chtějí pomoci Déčku. Jeho programu totiž chřadnou barvy.

 

V informačním centru děti dostanou leták se soutěžním kódem. Ten je totiž pro každého účastníka jedinečný a bez něj nemůže barvám a svým oblíbeným pořadům vůbec pomoci. K tomu jim přidáme krásné tetovačky a také badatelský list. Vše pouze na požádání, tyto nezbytnosti pro hru Rozbzuč Déčko! nenajde nikdo ve volně přístupných stojanech...

 

Česká televize si už v minulých letech vyzkoušela, že tyto prázdninové zábavy fungují, počty účastníků počítá na desetitisíce. Podrobnější informace najde každý na webové stránce www.rozbzucdecko.cz., ty základní - společně se soutěžním kódem - se dají získat i v Turistickém informačním centru ve Vysokém Mýtě. 

Otevřeno je každý den. V pondělí až pátek od 8:30 do 17, o víkendech a svátcích 10 - 17 hodin. A protože nedržíme polední přestávku, na zavřené dveře nenarazíte. 


 

Jak (ne)prodáváme vstupenky na akce

Email Tisk PDF

24.04.19

ticket Prodej vstupenek na kulturní, sportovní a další akce, které nepořádá naše mateřská značka – tedy obecně prospěšná společnost Vysokomýtská kulturní – musí doznat určité změny a úpravy. Chceme tak chránit naše zákazníky i sebe před neseriózním přístupem některých agentur a vstupenkových portálů.

 

Proto přestává Turistické informační centrum ve Vysokém Mýtě s okamžitou platností prodávat lístky na jakékoliv akce, které pořádá pražská JV Agentura. V této chvíli se jedná například o koncert Andrea Bocelliho na konci listopadu 2019. Současně upravujeme storno – tedy vrácení peněz ze vstupného – na události, na které nabízí vstupenky Ticketportal. Storno nabyde platnosti až ve chvíli, kdy Ticketportal potvrdí, že tuto operaci přijal a schválil. Rozhodně se tedy zákazník nedočká peněz za storno okamžitě.

 

Proč jsme k tomuto omezení sáhli? JV Agentura chystala na září 2018 akci Fast and Furious Live, kterou však několikrát odložila, až ji zrušila úplně. A přestože vstupenky na ni právě přes síť Ticketportal prodávala již od roku 2017, dodnes peníze zákazníkům nejen nevrátila, ale jejich navracení dokonce na neurčito zcela zrušila. V této chvíli se JV Agentura vymlouvá na Ticketportal, ten postupuje stejně – tedy s výmluvou na pořadatele celé akce. A peníze některých zákazníků tak stále zůstávají v nedobytných sejfech agentur a portálů…

 

Věříme, že náš přístup a změnu zákazníci pochopí.


 

KALENDÁŘ AKCÍ ČERVENEC, SRPEN 2019

Email Tisk PDF

17.04.19

tydenhudbyPřinášíme Vám letní - prázdinový kulturní program. Každý čtvrtek se můžete těšit na LETNÍ KINA V AMFITEÁTRU. V sprnu například na TÝDEN HUDBY. Podrobný přehled všech kulturních akcí naleznete v příloze.

 pdfKalendář akcí - červenec, srpen 2019338.87 KB


 

Pražská brána se otevírá, rozšiřuje svoji nabídku

Email Tisk PDF

27.06.18

rozChcete navštívit Vysoké Mýto a přitom sledovat Krkonoše nebo Orlické hory? V podstatě žádný problém! Prázdninová nabídka Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě to totiž každému umožní.

 

Pražská brána je nejen nejzachovalejší částí původního opevnění města, ale také nabízí unikátní výhled do kraje východních Čech. Z jejího ochozu uvidí návštěvníci nejen všechny ostatní brány a věže královského věnného města, ale také - za příznivých podmínek - vrcholky Krkonoš či Orlických hor. 

 

Pražská brána bude přístupna každý den od soboty 29. června až do konce prázdnin. Ve všední den (pondělí - středa) začíná výšlap po 154 schodech vždy v informačním centru ve stanovených časech: v 11, ve 13 a v 15 hodin. V TIC si také turisté zakoupí vstupenku. O prodloužených víkendech (čtvrtek - neděle) a svátcích je Pražská brána otevřena od 10:30 do 15:30  s půlhodinovou pauzou (12:30 - 13 hodin).

 

Vstupenky si zájemci pořídí přímo v mezipatře této věže.


 


Strana 1 z 2