Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.11.2020
Aktuální nabídka


Pečeme společně s Hudbou pomáhá

Email Tisk PDF

26.11.20

Hudba pomáháLetošní rok je v mnoha ohledech opravdu zcela jiný. Nabízí nám však možnosti  objevovat nové cesty v podmínkách, které nejsou vždy optimální. A tu správnou cestu našel i benefiční festival Hudba pomáhá. Ten letos neuspořádá koncerty naživo, ale nabídne svým přiznivcům festival ve verzi večerního online pořadu.

 

Jsme moc rádi, že i my můžeme nabídnout pomocnou ruku, a podpořit tak děti ve speciálních školách v Litomyšli, Vysokém Mýtě a Poličce. Přispět u nás může každý hned několika způsoby -  vhozením financí do pokladničky, koupí předmětů v rohlíčkové edici či zakoupením symbolické vstupenky. 

 

Bližší informace o festivalu naleznete na: www.hudbapomaha.cz

 

 


 

Průzory Jany Krejzové virtuálně

Email Tisk PDF

24.11.20

Jana Krejzová1Výstava keramiky Jany Krejzové nazvaná Průzory, kterou pořádá Městská galerie Vysoké Mýto, se vzhledem ke stávající „kovidové“ situaci uskuteční virtuálně. Každou adventní neděli nahlédneme prostřednictvím kamery (průzoru) do tvůrčího světa vysokomýtské výtvarnice. Zajdeme společně do výstavního sálu, vydáme se však také do Újezdce, kde autorka žije a tvoří. Zde nahlédneme do jejího ateliéru, galerie a budeme svědky vypalování keramiky. Každý díl doprovodí zajímavé povídání Jany Krejzové a jejího hosta. Více na webu galerie http://galerie-vm.cz/


Celý článek...
 

Zase Já

Email Tisk PDF

23.11.20

 

3V obrázcích se odrážejí moje pocity a prožitky. Jsou to hlavně příběhy o smutku, radosti i naději," těmito slovy popisuje mladičká umělkyně Eliška Antonie Hronová svoji tvorbu, kterou představí v prostorách našeho infocentra.
Malování, kreslení a celkově zájem o kreativní činnosti se u Elišky projevovaly již v dětství. Navštěvovala hodiny výtvarné výchovy v Základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě. Zkušenosti dále získávala samostudiem, později i ve zdejším Ateliéru pod střechou pod vedením MgA. Marty Hoškové. V roce 2019 navštěvovala kurz na Akademii výtvarných umění v Praze. V současné době se zajímá o malbu, kresbu, digitální tvorbu a suchou jehlu.
Výstava s názvem „Zase Já" bude zdobit prostory Turistického informačního centra od 12. října do 17. ledna. „Tato výstava volně navazuje na moji nedávnou, pojmenovanou „Já“. Najdete zde průřez moji tvorbou, která představuje to, co jsem v minulých letech prožívala," vysvětluje teprve devatenáctiletá autorka.

 


 

Vysokomýtský betlém rozzářil okna budovy bývalé radnice

Email Tisk PDF

18.11.20

betlemyVysokomýtský betlém bude od 27. listopadu zdobit okna našeho infocentra. Betlém, který měl být původně nainstalován v interiéru Turistického informačního centra, našel své místo v přízemních okenních výklencích našeho historického domu. Díky tomuto umístění bude přístupný kolemjdoucím stále - bez návaznosti na otevírací dobu budovy či jiná omezení plynoucí ze současné situace.

S myšlenkou vytvořit Vysokomýtský betlém přišel spolek variace vm. V průběhu letošního jara započali tento originální nápad postupně realizovat společně s lidmi z řad vysokomýtských občanů. A tak postupně vznikal betlém. Andělé, figurky nesoucí dárky, pastýři, zvířátka a na pozadí kachle, které připomínají známé vysokomýtské stavební dominanty. Narodila se obrovská radost i sounáležitost tvůrců při vzniku společného projektu. Do díla, které vzniká také za finanční podpory Města Vysokého Mýta, se zapojily desítky lidí.

Vysokomýtský betlém bude k vidění až do 17. ledna příštího roku.

Přijďte se podívat a podělit se o radost, kterou  tvůrci posílají nám všem. 

 


 

Divadelní abonmá bude odehráno v novém roce

Email Tisk PDF

12.11.20

plnou parouV souvislosti s výjimečnou situací zapříčiněnou epidemií koronavirové nákazy dochází na základě vládních nařízení k mnoha omezením. Některá z nich limitují možnost konání kulturních akcí - tedy i realizaci divadelních představení. S přihlédnutím k dalšímu očekávanému vývoji bychom chtěli informovat návštěvníky Šemberova divadla o přesunu termínů divadelních představení v abonmá, která měla být odehrána v podzimním období tohoto roku. Jedná se o představení INTIMNÍ PŘÍBĚHY Z RÁJE (s plánovaným termínem 18.11.) a hru TIK TIK (s plánovaným termínem 7.12.).

Tato obě představení budou realizována na jaře nového roku. Vzhledem k těmto změnám nebudeme vyplňovat jarní období novou nabídkou jarního abonentního cyklu. Mimo divadel v předplatném („dohrávka podzimní sezóny“) plánujeme na jaře ještě odehrát dvě představení – komedii PLNOU PAROU a adaptaci slavného filmu Ingmara Bergmana SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA.

Děkujeme za pochopení i přízeň všem návštěvníkům divadelních představení a těšíme se v novém roce na další společná setkávání v prostorách Šemberova divadla.


Celý článek...
 


Strana 1 z 2