Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 25.10.2020

NA KOLE: Putování do českých Versailles - trasa 1


nh zamek01 lowresPrvní část trasy z Vysokého Mýta až do Nových Hradů vede po značených cyklotrasách po silnicích II. a III. třídy. Terén je zvlněný a větší část cesty se vyznačuje častým stoupáním a klesáním. Cesta z Nových Hradů přes Podhořany, Pustinku do Javorníčku vede po žlutě značené turistické trase. V Javorníčku odbočuje z této trasy vlevo po silnici III. třídy přes Javorník do Džbánova. Odtud prudce klesá po asfaltové komunikaci do Knířova. Poklidná původní poutní cestou dovede z Knířova až do Vysokého Mýta.

délka: 30,4 km / kola cestovní, trekingová / náročnost: střední


18 Vysoké Mýto - rozcestí za Sítinkou (6,8 km); 4227 rozcestí za Sítinkou – Pustina – Libecina – Leština – Nové Hrady (8,1 km); 4180 Nové Hrady - Javorníček (2,1 km); nezn. Javorníček – Javorník – Džbánov - Knířov – Vysoké Mýto (11,1 km)


Zajímavosti na trase:
památky Vysokého Mýta, Autodrom ve Vysokém Mýtě s půjčovnou motokár, expozice geniálního automobilového designéra a karosáře Josefa Sodomky v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě, lidová architektura v obcích na trase, zámek Nové Hrady, První české muzeum cyklistiky, kostel sv. Jakuba a křížová cesta v plenéru v Nových Hradech.

Odpočinková místa:
sady, parky a náměstí ve Vysokém Mýtě, restaurace ve Vysokém Mýtě, zámecký park a zámecká restaurace v Nových Hradech, na návsi v Knířově

Koupání: 
plovárna ve Vysokém Mýtě

Vyhlídky do kraje:
Pražská brána ve Vysokém Mýtě, u vesnice Brteč, mnoho dalších míst cestou po trase