Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 23.8.2019

Sochy v noci, za světla i na koncertě


nocMyslíte si, že se sochy nemůžou hýbat? Pozval vás někdo na výstavu do sklepa? A lákala by vás přehlídka děl, které téměř zničil požár?

To jsou jen tři krátké pozvánky na pátek 17. května. Městská galerie společně s Turistickým informančím centrem připravily 3D Noc v galerii, jejímž společným jmenovatelem jsou - SOCHY.

 

Největší a nejhonosnější akce roku 2019 v galerii ve Vysokém Mýtě představí Quido Kociána, předního českého sochaře, žáka J. V. Myslbeka. Unikátní díla ze soukromých sbírek umožní souborný pohled na autora, který se narodil v Ústí nad Orlicí. Výstava potrvá do 25. srpna.

Samotnou Noc v galerii doplní další vernisáže: Tak napůl (Alžběta Hronová a Lea Baniariová) (ne)schovají svoji tvrobu do sklepení historické budovy Turistického informačního centra na náměstí Přemysla Otakara II. Popeleční pondělí zase nabídne to, co zbylo po požáru v ateliéru Jakuba Vlčka ve Vraclavi. A studenti Střední uměleckoprůmyslové školy z Hradce Králové se pochlubí ve Zvonici na náměstí Vaňorného. A tam se také bude konat koncert - Evening Swing Party - pardubické Banda di Feste. A všude tam můžete také potkat sochy. Nevěříte - přijďte, uvidíte...

 

A jak vypadá jízdní řád akce s názvem 3D Noc v galerii?

18:00 - vernisáž Tak napůl (sklepení Turistického informačního centra)

19:00 - vernisáž Quido Kocián - Městská galerie + Popeleční pondělí

20:00 - Vysoký Hradec - vernisáž ve Zvonici

21:00 - Evening Swing Party

 

Celý pořad doplňují výtvarné dílny, focení s živou sochou, sbírka na zlatušku apod. Samozřejmostí je občerstvení na náměstí Vaňorného. 

 

Páteční noc je vyhrazena také zvláštnímu programu v Muzeu českého karosářství (například historická Zlatá přilba aj.) a v Regionálním muzeu Vysoké Mýto (nedávno objevený zlatý poklad apod.). Všude je vstup zdarma.