Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 18.7.2018
Aktuální nabídka

Pražská brána zve k prázdninovému rozhledu

Email Tisk


rozChcete navštívit Vysoké Mýto a přitom sledovat Krkonoše nebo Orlické hory? V podstatě žádný problém! Prázdninová nabídka Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě to totiž každému umožní.

Pražská brána je nejen nejzachovalejší částí původního opevnění města, ale také nabízí unikátní výhled do kraje východních Čech. Z jejího ochozu uvidí návštěvníci nejen všechny ostatní brány a věže královského věnného města, ale také - za příznivých podmínek - vrcholky Krkonoš či Orlických hor. 

Pražská brána bude otevřena od soboty 30. června do konce prázdnin. Ve všední den (pondělí - pátek) začíná výšlap po 154 schodech vždy v informačním centru ve stanovených časech: v 11, ve 13 a v 15 hodin. V TIC si také turisté zakoupí vstupenku. O víkendech a svátcích (například 5. a 6. července) bude Pražská brána otevřena od 10:30 do 15:30  s půlhodinovou pauzou (12:30 - 13 hodin). Vstupenky si zájemci pořídí přímo v mezipatře této věže.


 

Povídání zavede do říše plné loutek

Email Tisk


loutkaFilmová a ilustrační tvorba Kristiny Dufkové, která v Městské galerii ve Vysokém Mýtě odstartovala hlavní letní sezonu, zcela jasně naznačuje, že se blíží čas dovolených a prázdnin.

Po dobu dalších tří měsíců tak mají velcí a především malí návštěvníci možnost seznámit se s produkcí přední české výtvarnice. Kristina Dufková je například podepsána pod sedmidílným loutkovým večerníčkem pro Českou televizi s názvem Povídání o mamince a tatínkovi. Absolventka animované tvorby na FAMU v Praze získala za svůj absolventský film Usnula jsem cenu na festivalu Anifest v roce 2009.

Turistické informační centrum Vysoké Mýto, které tvoří bránu nejen do zmíněné galerie, ale také do zbrusu nových a zajímavých expozic Muzea českého karosářství, je kompletně připraveno na hlavní letní sezonu. Otevřeno je ve všední dny od 8:30 do 17 hodin, o víkendech a svátcích je čas na prohlídku mezi 10 - 17 hodinou.


 

Suvenýr, dárek, hrnek - a přitom káva z něj bude ještě lepší

Email Tisk


pokhrnekSpousta lidí má svůj oblíbený hrnek na kávu nebo na čaj. A ten stejný nápoj by jim snad z jiného ani nechutnal. Turistické informační centrum se však rozhodlo, že zkusí tyto stereotypy lehce změnit. I proto se v jeho nabídce objevují originální hrnky s motivy Vysokého Mýta.

Autorkou je místní výtvarnice Marta Hošková. Z jejich četných návrhů se nakonec prosadil ten, který na ručně zhotoveném hrnku přibližuje panorama města Vysoké Mýto. Nejen autorka návrhu věří, že originální suvenýr, dárek či pozornost najde svoje obdivovatele.

A tak si kávu, čaj, vodu či jakýkoliv další nápoj můžou vychutnat ze zcela nového hrníčku...


 

Předprodej vstupenek

Email Tisk


P1060414

DISCO - pátek 20.7. ve 21.00, Amfiteátr M-klubu

DISCO - pátek 17.8. ve 21.00, Amfiteátr M-klubu

IVAN KRÁL DUO - koncert, pátek 28.9. ve 20.00, M-klub

PROKOP - ANDRŠT - HRUBÝ - koncert, sobota 6.10. ve 20.00, M-klub

VYPSANÁ FIXA -  koncert, sobota 13.10. ve 20.00, M-klub

MASSACRE IN VM  #7 - koncert, sobota 20.10. v 19.00, M-klub

POLETÍME? - pátek 19.10. ve 20.00, M-klub

8.BUBENICKÝ FESTIVAL VYSOKÉ MÝTO - festival, sobota 27.10. ve 13.00, M-klub

HALOWEEN PARTY - party, sobota 3.11. ve 21.00, M-klub

GAIA MESIAH - koncert, sobota 10.11. ve 20.00, M-klub

ZNC / ZUPPER / ROZ2KA - koncert, pátek 16.11. ve 20.00, M-klub

MYDY RABYCAB - Hudba pomáhá - koncert, sobota 17.11. ve 20.00, M-klub

MONKEY BUSINESS - koncert, sobota 24.11. ve 20.00, M-klub

ANETA LANGEROVÁ - koncert, středa 5.12. v 19:30, Šemberovo divadlo

Pořadatelem, spolupořadatelem těchto akcí je VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o.p.s. 

Online prodej vstupenek na www.mklub.cz a v informačních centrech ve Vysokém Mýtě a Litomyšli.         


 

EET v TIC s FIK - to je jako z Mládkovy písničky o zkratkách

Email Tisk


EET1Elektronická evidence tržeb (EET) ve druhé vlně, která zaplavila Česko, pronikla také do Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě. Co to konkrétně znamená pro jeho návštěvníky a zákazníky?

Pokud si návštěvník pořídí suvenýr, dárkový předmět, mapu, knížku apod., tak dostane z druhé strany infopultu nejen zboží, ale i účtenku s důležitým a patřičným označením FIK (fiskální identifikační kód). Při pořízení jakékoliv vstupenky - do galerie či muzea, nebo na libovolnou kulturní akci, kterou pořádá místní M-klub - eventuálně pokud využije dalších služeb informačního centra (kopírování apod.), tak na tuto oblast se EET, a tím ani povinnost tisknout účtenku, v této chvíli nevztahuje.

Pokud však zákazník o ni projeví přání, může si ji odvézt jako jednu z nezapomenutelných vzpomínek na návštěvu Vysokého Mýta...


 

Předprodej vstupenek

Email Tisk


OBRÁZEK WEB

HLINECKÝ FOLKOVÝ ŠPEKÁČEK - folkový festival, 27.7.-28.7., Hlinsko v Čechách


ÚJEZDSKÉ BABÍ LÉTO -  folkový festival, 17.8.-18.8., Dolní  Újezd u Litomyšle

 

SCREAMERS - travesti představení, 25.9. v 19.00, Šemberovo divadlo

Představení bylo přesunuto na nový termín 25.9., vsupenky zůstávají v platnosti.

 

 

Organizátorem těchto akcí není VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o.p.s. 

      


 

Vymalujte si Vysoké Mýto

Email Tisk


omalDětské omalovánky s motivy Vysokého Mýta jsou pro děti nejen dokonalou zábavou, ale i poučením. Kromě devíti obrázků, na něž použijí všechny pastelky, které najdou doma, se něco dozví o historii města, vybarví si auto a autobus podle svých představ, budou hledat nejrychlejší cestu po autodromu. Autorkou omalovánek Poznej město Vysoké Mýto, které jsou nově v prodeji v informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II. 96, je Veronika Balcarová. 


 

Dětský koutek a koutek pro kojící maminky s certifikací BABY FRIENDLY

Email Tisk


DSCN0922V dětském koutku, který se od 15. června 2015 pyšní certifikací Baby Friendly(přátelský k rodinám s dětmi), na děti čekají stavebnice, puzzle, autíčka, houpací koník, kočárek a domeček pro panenky, vláčkodráha, knížky, výtvarné potřeby, tabule s barevnými magnetkami, nechybí ani DVD s pohádkami.

Pro maminky je připraven oddělený kojící koutek, nabízíme možnost ohřátí kojenecké stravy v mikrovlnné troubě, k dispozici je přebalovací pult i nočník. Přístup s kočárkem je samozřejmostí.

Příjemné zázemí pro chvíli odpočinku čeká na Vaše děti přímo v centru města. Přijďte si koutek vyzkoušet, těšíme se na Vás. 


Celý článek...