Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 13.12.2017
Aktuální nabídka

Koledy zazní na náměstí, bude to pochoutka

Email Tisk


akolVYSOKÉ MÝTO ZPÍVÁ KOLEDY.

Ve středu 13. prosince se vánoční nálada a pohoda přesune ve Vysokém Mýtě na náměstí Přemysla Otakara II. Akce Česko zpívá koledy začíná oficiálně v 18 hodin, nicméně přijít do centra města se vyplatí již dříve. Co všechno se bude ve středu odehrávat na pódiu na náměstí a v jeho blízkém okolí?

 

Hlavním a klíčovým bodem jsou koledy, nicméně lépe se zpívá, povídá s přáteli či jenom tak kouká okolo, když je k tomu možné něco zakousnout a něčím připít. Pořadatelé z Turistického informačního centra "napekli" takové množství vánoček, že bude lepší vynechat i zákusek po obědě. Pro zahřátí budou pak připraveny čaj i punč. A stojí za to poznamenat, že tohle vše bude ZADARMO!

Na pódiu před informačním centrem se představí dětský sbor pod vedením Jany Andrlové. A co zazní na repertoáru? Budou to tyto koledy: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štěstí zdraví pokoj svatý, Pásli ovce Valaši, Rolničky a Vánoce přicházejí. Pokud si nejste jisti texty, i tady vypomůžou pořadatelé: všichni zájemci obdrží přehledné, dobře čitelné zpěvníky s texty koled! A teď už stačí jen znovu si připomenout termín: středa 13. prosince v 18 hodin.  


 

Betlémy - jeden motiv, tisíce provedení

Email Tisk


betBetlémy opět rozzářily vánoční atmosféru v Turistickém informačním centru ve Vysokém Mýtě. V historických prostorách se návštěvníkům na výstavě představují výtvory, které patří do sbírek Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem.  Základem každého betlému jsou minimálně tři postavy: Ježíšek v jesličkách, Panna Maria a svatý Josef. Většinou nechybí ani anděl. V každém betlému jsou také tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar. Na světě však nenajdeme dva totožné betlémy, protože každý z autorů si přidává postavy třeba právě podle svého geografického působení. Projevuje se to i na betlémech - dřevěných, papírových, z překližky, keramických i dalších - které nabízí v tomto čase Turistické informační centrum na náměstí Přemysla Otakara II. Vedle tradičních vánočních symbolů se představuje i paličkovaná tvorba Blanky Plchové z nedaleké Hrušové. Vše je k vidění ve vysokomýtském informačním centru do 14. ledna 2018.


 

Změna termínu 3. divadelního představení v předplatném

Email Tisk


tlustý praseDivadelní představení Tlustý prase, které se mělo v Šemberově divadle v rámci abonmá odehrát 5. prosince, se přesouvá na nový termín 25. ledna. Důvodem jsou zdravotní obtíže člena uměleckého souboru. Vstupenky zakoupené na toto představení zůstávají v platnosti.

V případě dotazů kontaktuje Turistické informační centrum tel. 465 466 112.

Děkujeme za pochopení.


 

Zaplavte si v informačním centru

Email Tisk


abazBazén ve Vysokém Mýtě se sice pomalu, ale jistě obléká do nových šatů. A kdo by si je nechtěl vyzkoušet! K tomu je však potřeba udělat první krok - a ten se nabízí v této chvíli v Turistickém informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II.

Permanentní vstupenky do nového bazénu prodává od počátku listopadu právě infocentrum. Nabídka je jasná a srozumitelná: permanentky do bazénu (10 vstupů) pro dospělé za 630 korun, senioři a studenti si je pořídí za 540 korun. Stejný počet návštěv platí i pro saunování. Dospělí zaplatí 1300, senioři 1150 korun. 

Další možností je pak zakoupení dárkového šeku Sport/zdraví. Zájemce si při jeho pořízení v informačním centru sám zvolí částku, kterou chce na vylepšení kondice věnovat.

Platnost permanentních vstupenek je až do konce roku 2018. A podle aktuálních informací si bazén nové šaty oblékne v polovině února příštího roku!


 

Předprodej vstupenek

Email Tisk


P1060414MŇÁGA & ŽDORP / SLAVÍ 30 LET - koncert, sobota 16. 12. ve 20.00, M-klub

ŠTĚPÁNSKÁ DISCO - diskotéka, pondělí 25.12. ve 21.00, M-klub

VÁNOČNÍ KONCERT - PARKOVIŠTĚ PRO VELBLOUDY a HOSTÉ ( HUDBA POMÁHÁ ) - neděle 17.12. v 18.30 Zámecká jizdárna, Litomyšl a pondělí 25.12. v 18.00, Šemberovo divadlo

VÁNOČNÍ MEJDAN - koncert, úterý 26.12. ve 20.00, M-klub

RŮŽOVÉ BRÝLE - divadelní představení v abonmá, úterý 9.1. v 19.30, Šemberovo divadlo

 

SPOUŠÍME PRODEJ DÁRKOVÝCH POUKAZŮ NA TYTO AKCE:

13. 1. ve 20.00 Lenka Dusilová solo - koncert, M-klub
31. 1. v 19.30  Sex pro pokročilé - divadelní představení, hrají: K.Roden, J.Krausová, Šemberovo divadlo
9. 2. ve 20.00  Voxel #POPFOLKLORTOUR - koncert, M-klub 
10. 2. ve 20.00 Špejbl´s Helprs - AC/DC Revival - koncert, M-klub
17. 2. ve 20.00  Pekař - koncert, M-klub 
24. 2. ve 20.00 Krucipüsk - koncert, M-klub
3. 3. v 19.00  Sebastian, ATMO music, Jakub Děkan - koncert, M-klub 
14. 4. ve 20.00 Alkehol - koncert, M-klub
24. 4. v 19.30 Americký soubor: Ballet Magnificat, taneční představení, Šemberovo divadlo 
jaro 2018 - Univerzita volného času - "Z Mýta po celém světě", cyklus přednášk, M-klub 
jaro 2018 - Divadelní abonmá - v prodeji pouze omezený počet kusů
jaro 2018 - Komorní koncerty - "Jarní procházka staletími", Městská galerie

 

Pořadatelem, spolupořadatelem těchto akcí je VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o.p.s. 

Online prodej vstupenek na www.mklub.cz a v informačních centrech ve Vysokém Mýtě a Litomyšli.         


 

EET v TIC s FIK - to je jako z Mládkovy písničky o zkratkách

Email Tisk


EET1Elektronická evidence tržeb (EET) ve druhé vlně, která zaplavila Česko, pronikla také do Turistického informačního centra (TIC) ve Vysokém Mýtě. Co to konkrétně znamená pro jeho návštěvníky a zákazníky?

Pokud si návštěvník pořídí suvenýr, dárkový předmět, mapu, knížku apod., tak dostane z druhé strany infopultu nejen zboží, ale i účtenku s důležitým a patřičným označením FIK (fiskální identifikační kód). Při pořízení jakékoliv vstupenky - do galerie či muzea, nebo na libovolnou kulturní akci, kterou pořádá místní M-klub - eventuálně pokud využije dalších služeb informačního centra (kopírování apod.), tak na tuto oblast se EET, a tím ani povinnost tisknout účtenku, v této chvíli nevztahuje.

Pokud však zákazník o ni projeví přání, může si ji odvézt jako jednu z nezapomenutelných vzpomínek na návštěvu Vysokého Mýta...


 

Předprodej vstupenek - CHRÁMOVÝ KONCERT S EVOU URBANOVOU

Email Tisk


urbanová 2

V rámci 40. ročníku mezinárodního festivalu PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO vystoupí 4. května v 18.00 v Kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě naše přední operní pěvkyně Eva Urbanová. Společně s ní účinkuje komorní orchestr BAROCCO SEMPRE GIOVANE.

Program: F. Schubert, J. Mácha, P. Mascagni, C. Franck, L. Niedermeyer, A. Dvořák.

Vstupenky na tento neopakovatelný koncert jsou již nyní v předprodeji v Turistickém informačním centru.

 

Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám. Dvakrát byla oceněna Cenami Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni, získala kanadskou cenu Dory Mavor Moore za ztvárnění téže role v inscenaci v Torontu či americkou cenu Grammy za nahrávku Famous Opera Arias. Na tutéž cenu byla nominována i její nahrávka Fibichovy Šárky s dirigentem Charlesem Mackerrasem. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francouzské republiky.

 


 

Vymalujte si Vysoké Mýto

Email Tisk


omalDětské omalovánky s motivy Vysokého Mýta jsou pro děti nejen dokonalou zábavou, ale i poučením. Kromě devíti obrázků, na něž použijí všechny pastelky, které najdou doma, se něco dozví o historii města, vybarví si auto a autobus podle svých představ, budou hledat nejrychlejší cestu po autodromu. Autorkou omalovánek Poznej město Vysoké Mýto, které jsou nově v prodeji v informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II. 96, je Veronika Balcarová. 


 

Dětský koutek a koutek pro kojící maminky s certifikací BABY FRIENDLY

Email Tisk


DSCN0922V dětském koutku, který se od 15. června 2015 pyšní certifikací Baby Friendly(přátelský k rodinám s dětmi), na děti čekají stavebnice, puzzle, autíčka, houpací koník, kočárek a domeček pro panenky, vláčkodráha, knížky, výtvarné potřeby, tabule s barevnými magnetkami, nechybí ani DVD s pohádkami.

Pro maminky je připraven oddělený kojící koutek, nabízíme možnost ohřátí kojenecké stravy v mikrovlnné troubě, k dispozici je přebalovací pult i nočník. Přístup s kočárkem je samozřejmostí.

Příjemné zázemí pro chvíli odpočinku čeká na Vaše děti přímo v centru města. Přijďte si koutek vyzkoušet, těšíme se na Vás. 


Celý článek...